دایان تایر مرجع فروش آنلاین انواع تایر در تمام شهرهای ایران logo

اخبار

نقش لاستیک در ایمنی سرنشینان خوردو

نقش لاستیک در ایمنی سرنشینان خوردو

لاستیک ها تنها بخشی از خودرو هستند که تماس مستقیم با جاده دارند و بر روی فرمان پذیری خودرو، سواری، ترمز و ایمنی شما تأثیر می گذارند. برای عملکرد بهینه لاستیک‌ها باید باد، عمق آج و بالانس مناسبی داشته باشند. به همین دلیل چک کردن لاستیک های خود به طور منظم گام مهمی در حفاظت از ایمنی و سرمایه گذاری خودرو شما است.

 

روش نگهداری لاستیک

نگهداری و مراقبت از لاستیک ها مستلزم بررسی هایی است که بطور ماهانه انجام می شود. چاله‌ها چوله های جاده و خیابان های سطح شهر، زندگی در شهرهای با آب و هوای سرد یا گرم، یاطی کردن مسافت‌های طولانی باعث آسیب ها جدی به لاستیک می شوند.

به خاطر داشته باشید که همیشه لاستیک های خود را قبل از شروع یک سفر طولانی بررسی کنید. هرچه این بررسی ها بیشتر انجام گیرد، پیدا کردن مشکل آسان‌تر خواهد بود. پس قبل از اینکه مشکل گران‌تر و زمان‌بر شود، آن را برطرف کنید. در ادامه روش های بیشتری از نگهداری لاستیک را برای شما خواهیم گفت تا از فرسوده شدن زودرس آنها جلوگیری شود و همچنین ایمنی شما و سرنشینان خودرو را نیز تضمین کند.

بازرسی عمق آج لاستیک

لاستیک ها برای حفظ چسبندگی و خروج آب در جاده های خیس به عمق آج خوب نیاز دارند. آج باید حداقل یک بار در ماه بررسی شود. دقیق ترین اندازه گیری عمق آج با یک عمق سنج ساده که در هر فروشگاه قطعات موجود است انجام می شود یا می توانید از تست های سنتی مثل سکه استفاده کنید. با چک کردن عمق آج می توانید از سایش لاستیک مطمئن شوید.

 اصالت کالا


بیمه نامه


پشتیبانی کامل


پرداخت متنوع